Latest

latest

Facebook Algoritma Güncellemesi

10/18/2012

/ by Serkan Kaplan
Facebook hayatımızın her anında artık karşımıza çıkıyor.Bunların çoğunuda reklamlarda görüyoruz.Facebook kullanıcılarının haberleri ve arkadaşlarının paylaştıklarını gördükleri alan olan Haber Bandı(News Feed) herkezin ençok baktığı yerdir.Facebook geçen hafta yaptığı dğişiklikle haber bandında köklü bir değişiklik yaptı.Bu değişiklik kullanıcılar arkadaşlarının ve sayfaların en fazla ilgi gören paylaşımları ile son dönemde etkileşimde olduğu kişi ve sayfaların o an yaptığı paylaşımları News Feed’inde görüyor.


Bu konu markalar tarafından pek iyi etki etmedi.


 Markaların bu yeni güncellemeden memnun olmamalarının sebebi ise yaptıkları paylaşmları geniş bir kitleye yayılması için ilk önce belirli bir ilgi görmesi lazım.Örneğin bir marka kendi ürünü ile ilgili bir paylaşım yaptı bir süre sonra facebook kullanıcıları o paylaşıma olan ilgilerine bakıyor.Eğer ilgi düşük ise facebook o paylaşımı daha fazla kullanıcıya göstermiyor.Buda markaları tedirgin ediyor.


Peki Daha Fazla Kitleye Ulaşmak için Ne Yapmalıyız.

Bunun için bazı püf noktalar var bu noktalara dikkat ederseniz daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz.İşte o püf noktalar;

- Kullanıcıları paylaşıma çekmek için yazıların sonuna soru işareti (?) yada boşluk doldurma gibi onları paylaşımda aktif tutacak şeylerde bulunun.
- Kullanıcıları bıktırmamak gerekir ondan dolayı günde en fazla 2 paylaşım yapın.
- Kullanıcıların aktif oldukları saatlerde yaptığınız paylaşımlardan daha fazla verim alırsınız. - Kaliteli paylaşımlarda bulunun.
- Paylaşımları arka arkaya yapmayın.(Yaptığınız paylaşım en yüksek seviyeye ulaşınca diğerini paylaşın)

 Bu maddelere dikkat ederek paylaşım yaparsanız daha çok verim alırsınız.

Hiç yorum yok

Don't Miss
© all rights reserved
made with by Serkan Kaplan