Latest

latest

Facebook Artık Mobil Reklamlar Yayınlayacak.

10/18/2012

/ by Serkan Kaplan
Facebook 1 milyar kişinin kullandığı bir sosoyal ağ ve insanları çoğu bu sosyal ağı telefondalarından kullanıyor.Facebook'u kullanan mobil kullanıcı sayısı 500bini geçti ve facebook bu kullanıcılar üzerinden para kazanamadığı için sıkıntılıydı ama artık bunada bir çözüm getirdiler.

 Facebook mobil kullanıcıların önemini biliyor ve onlar için uygulama merkezi gibi bir çok yenilik çıkardılar.Ve bu uygulama merkezine uygulama geliştiren geliştiricilerede bir fırsat verdiler.Onlardan birde uygulamalarının reklamının yapılması ve böylece daha fazla kullanıcının o uygulamayı kullanmasını sağlamak.Kullanıcılar bu reklamlara tıkladıklarında Apple App Store ve Google Play yönlendirilicekler ve kullanıcıların o uygulamaya ulaşmasını sağlayacaklar.Facebook tıklama başına geliştiriciden ücret alacak.
Bu reklam uygulamasını kullanan TinyCo uygulamasının geliştiricileri bu sayede yüzde 50-60 oranında fayfa sağladığını söylediler.
Bu reklam sistemini kullandığınızda performans raporlarını en ince ayrıntısına kadar görüntüleyebiliyorsunuz.

Artık giderek önemli hale gelen mobil kullanıcılar önemli bir gelir halinede geliyorlar.Bunun için önemli bir adım atan facebook'un yaptıklarından sonra bu mobil piyasada yapılacak bir çok şeyin olduğunu gösteriyor.

Hiç yorum yok

Don't Miss
© all rights reserved
made with by Serkan Kaplan