Latest

latest

Yeni Google ChromeBook

10/20/2012

/ by Serkan Kaplan
Google'ın Chrome OS işletim sistemini kullanan dizüstü bilgisayarı dün internetten ön saatışa sunuldu. 249 dolar olarak fiyatlandırılan bilgisayar teknoloji sevenler için ilgi çekici duruyor.
Samsung'un ürettiği ChromeBook 2 cm kalınlığında 1.13 kg ağırlığında 11.6 inç ekran büyüklüğü , bluetooth 3.0 ve yeni nesil Wi-Fi bulunuyor.Tasarım olarak Apple'dan biraz çalıntı var gibi  gözüküyor.Buda pek hoş değil ama yapmışlar.( herkes apple'dan birşey çalıyor bu dönemde )


Nedir Bu Chrome OS ?

Chrome OS birçok kişi tarafından bilinmiyor.ChromeBook'lar tarafından kullanılan Chrome OS tamamen internetten verileri çeken bir sistem , bu sisteme alışmak kişiden kişiye değişir.Ama buda güzel birşey farklılık olması insanlar tarafından sevilen birşeydir.

Bu Bilgisayarda HartDisk Yok.

Bu bilgisayar google'ın kendi sürücülerinde depolama yapıyor.GoogleDrive denilen sistemi kullanan bilgisayarı alınca size iki yıl boyunca kullanabileceğiniz 100 GB depolama alanı hediye edilecek.Ondan sonra ise ücretli olarak depolama yapacaksınız.100 gb depolama alanın şuanki fiyatı 120 dolar.
Birde 150 dolar değerinde GogoAir hediye ediliyor.(15 adet) GogoAir ise heryerden internete girmenizi sağlıyor.

Hiç yorum yok

Don't Miss
© all rights reserved
made with by Serkan Kaplan