Latest

latest

En Yeni İcatlar 2012

Dünyamız her geçen dahada gelişiyor ve bilinçleniyor.Ve bunların sonucunda da yeni  icatlar ortaya çıkıyor , bunların bazıları bizlere kadar ulaşıyor bazıları ise daha bizlere ulaşamadan yok oluyor.Bizde bugün sizlere bizlere kadar ulaşan 5 tane icatı tanıtıcağız.

1) Primus OmniLite Ti

 

 Primus OmniLite Ti 336 gram ağırlığında  OmniLite ocağı propan, mazot ve jet yakıtı dahil neredeyse aklınıza gelen her yakıtı yakabiliyor.Titanyumdan yapılmış ocak her biri farklı çapa sahip üç adet memeyle geliyor. Yakıtın hava-yakıt oranını kullanıcı belirliyor.

2) Eton FRX3


 Bu cihaz minyatür bir jeneratör.Kolu bir dakika çevirmeniz USB'den bağlı bir telefonla 30 saniye görüşme , 10 dakika radyo dinleme veya 15 dakika fener kullanma sağlıyor.Üstünde ayrıca güneş paneli bir AC adaptörü ve bir yedek pil bulunuyor. 

3) Zippo 4-in-1 Woodsman


 İki kilogram ağırlığa sahip olan bu alet herşeyi kesiyor.Üzerinde balta, testere, çekiç ve kazık sökücü bulunuyor.38 cm'lik çelik testere 10 cm kalınlığındaki bir dalı dahi rahat bir biçimde kesebiliyor.

4) Gerber Bear Grylls Survival Tool Pack


 Bu aletin dünyaca ünlü olan Gerber ve Bear Grylls gibi doğa ile ilgili mücadele belgeselleri çeken iki kişi tarafından geliştirildi.Bu işten anlayan iki kişi birinin doğada tek başında kaldığı zamanlarda yanında olması gereken çoğu aleti bir araya getirmişler.Alette tel kesici, tıtıklı bıçak ve 10 diğer işlev bulunuyor.

5) Geigerrig 2L Hydration Engine

 İki litrelik Geigerrin 2L aynı zamanda basınçlı duş olarak çalışabilen tek hidrasyon paketi.Su fışkırtmak için bir el pompası yardımıyla havayı bir odacığa dolduruyoruz.Şişen odacık ise suyu bir dahili karbon filtresinden geçirip nosülsüz püskürtüyor.


Hiç yorum yok

Don't Miss
© all rights reserved
made with by Serkan Kaplan