Latest

latest

iOS 7′nin Android Kopyası 6 Özelliği

Apple iOS 7'yi tanıttı fakat yeni işleitm sistemi ile Android işletim sistemi arasında benzerlikler ortaya çıktı. Bu konu hakkında bir açıklama yapması beklenen apple ne deiyecek merak ediliyor. İşte o benzerlikler;

1- Kilit Ekranı

Bu benzerlikte ikisininde arasındaki benzerlik ortada.

2- Çoklu Görev Ekranı

Android bu özelliği ilk çıkaran şirket ve uygulamaları elinizi sağa veya sola kaydırarak sonlandırabiliyorsunuz. Apple'ın iOS 7'de de yukarı ve aşağı hareketler ile uygulamaları sonlandırabiliyorsunuz.
3- Kontrol Merkezi

Bu özellik android ile özleşmiş olan bir özellik. Ekranın üstünde bulunan sayfada ekran rengini ayarlayabilir, Wi-Fi kontrol edebilir, uçak moduna geçebilir, müzik çalara bakabilirsiniz. Ve apple'da bu özelliği aynen kullanmış.


4- Müzik

Apple bütün işletim sistemini değiştirdi ve müzik çalarında değiştirdi. Yeni müzik çalarda kullanılan renkler ve şekiller android ile benzerlik gösteriyor.

5- Bildirim Ekranı

Today, All ve Missed olmak üzere üç sekmeden oluşan bildirim ekranı android'in kullandığı bildirim ekranının daha gelmişi olarak ortaya çıkıyor.


6- Takvim

Google hem android hemde Gmail servisindeki takvim uygulamasını değiştirdi ve beyaz zemin üzerine pastel renkler kullandı.Apple ise iOS 7'deki takvim uygulamasında yaptığı değişiklikler google ile arasındaki benzerliği ortaya koyuyor.


Don't Miss
© all rights reserved
made with by Serkan Kaplan