Latest

latest

Dizimag Neden Kapandı?

Türk dizi severlerinin yabancı dizi izlemek için tercih ettiği en büyük yabancı dizi izleme plartformu olan Dizimag kapatıldı. Kapatıldıktan sonra dizimag1 ve dizimag2 gibi domainler ile yayına devam edince Warner Bros harekete geçti ve dizimag'i tamamen kapattı.

Sitenin sahibi olan Ogün Genco Akyürek telif hakları ihlali ile gözaltına alındı. Warner Bros ve Digitürk ortaklaşa olarak bu davayı yönetiyor. Bu iki şirket aldıkları izin ile Genco Akyürek'in evine baskın yaptı ve suç aletlerini alarak dizimag'i tarihin karanlığına gömmüş oldu. Bu baskında gözaltına alınan Akyürek'in cezasının paraya çevrilmeyeceği söyleniyor. Böylelikle Akyürek'e hapis yolu gözükmüş oldu.


Günlük 7000 dolar kazanıldığı iddaa edilen siteye bir gün içinde 536 bin kişi ziyaret ediyordu. Alexa dünya sırasında ise 1904. sırada yer alıyordu ve kapanmadan önceki maddi değeri 8.500.000 Tl olduğu söyleniyordu. Bu rakamlar çok güzel çok iyi ama işin içinde resmiyet olmayınca bu kadar güzel bir site bir anda yok olabiliyor. 

Duruma en çok üzülen ise site kullanıcıları oldu. Şimdi dizlerine kaldıkları yerden devam edecekleri site olamaması onaları sinir ediyor. Ve onları paralı sistemlere itiyor.

Hiç yorum yok

Don't Miss
© all rights reserved
made with by Serkan Kaplan