Latest

latest

iOS 8 Daha İyi Olacak


Apple bu sene iOS 7'yi çıkardı ve tasarımda köklü bir değişime gitti. Bu yeni tasarıma sahip iOS 7 şuanda apple ürünlerinin %80'nin de kullanılmakta.

iOS 7'de özellikler bakımında biraz fakir, fakirlik derken kastetmek istediğimiz birçok işlevsel özellikleri barındırmaması. En basit olarak ekranı ikiye bölmek gibi. Ekranı iki bölerek iki alanıda aynı anda kontrol etme özelliği çok iyi ve kullanışlı bir özellik, bu sayede birçok işimizi daha rahat ve kolay halledebiliyoruz. Apple gibi bir liderinde böyle bir özelleği kendine özgü harmanlayarak telefonlarına uygulamasını iOS 8 ile olacağını tahmin ediyoruz.

Örneğin iPhone'larda sayfaları kapatırken sayfa ekleme gibi bir özellik yok bu özelleiğinde iOS 8 ile iPhone, iPod ve iPad'lere gelmesi bekleniyor.

Apple haritalar özelliği birçok ülkede kullanılmıyor ve bu sorun kullanıcıların doğal olarak canını sıkıyor. Ayreten diğer büyük sorunda Siri'nin sadece ingilizce konuşması. Siri (yapay zeka) çok kullanışlı bir sistem fakat sadece ingilizce, bu sorununda iOS 8 ile çözülmesi bekleniyor.

Hiç yorum yok

Don't Miss
© all rights reserved
made with by Serkan Kaplan