Latest

latest

Üniversiteliler Ne Yiyor?

Yemek sepeti ençok sipariş veren 10 üniversite üzerinden üniversite öğrencilerin ne tür yemekler yediğini ortaya çıkardı. Araştırma sonucu verilen siparişlerin il ve bölgelere göre ciddi farklılık gösterdiği ortaya çıkıyor.

10 üniversite ile yapılan araştırmada ortak vazgeçilmez olan lezzetler hamburger ve lahmacun oldu. Üniversite bazında bakıldığında ise Boğaziçin Üniversitesi kajulu tavuk ve pizza siparişi, İstanbul Teknik Üniversitesi Adana dürüm ve tavuk şiş siparişi, İstanbul Üniversitesi piliç bonfile ve ODTÜ ise tercihini soslu et döner'den kullanıyor.Kahvaltı ise çok farklılık gösteriyor. Kahvaltıda gözleme , menemen, pide, lahmacun ve dürüm çiğköfte gibi farklı lezzetler yer alıyor. Mesela saat 00:00-06:00 arası en çok sipariş veren üniversite olan İstanbul üniversitesi kahvaltı tercihini dürüm çiğ köfteden kullanıyor.

Üniversiteliler bulundukları bölgelerin yöresel lezzellerine ilgililer. Mesela Karadeniz Teknik Üniversitesinden gelen siparişlerin çoğunu pide oluşturuyor. Konya Üniversitesinden sipariş edilen etli ekmek diğer üniversitelerden sipariş eden 500 kat daha fazla etli ekmek sipariş ediyor.

Hiç yorum yok

Don't Miss
© all rights reserved
made with by Serkan Kaplan