Latest

latest

iPhone Pro Ağustos Ayında Çıkıyor

Apple bu sene alışkanlıklarından vazgeçmeye başlıyor. Vazgeçeceği alışkanlıklardan bir tanesi ürün tanıtımını erkene alması. Bilindiği gibi Apple iPhone modellerinin senede birkez yeni modelini tanıtırdı ve bu modelleri genellikle eylül ayının ikinci haftası yapardı. Fakat bu alışkanlığı bu sene yok oluyor ve Apple ağustos ayında yeni modelini tanıtacak.

Bir diğer alışkanlığı ise sadece bir model tanıtması. Yani geçen sene iPhone 5S'i tanıttıysa bu sene sadece iPhone 6'yı tanıtırdı. Aslında bu alışkanlığını geçen sene bozdu. Geçen sene Apple bir gün içinde hem iPhone 5C hemde iPhone 5S modellerini tanıttı. Bu sene ise bu sayıyı üçe çıkarması bekleniyor. Tanıtacağı modellerin isimleri ise iPhone 6, iPhone Pro ve iPhone 6C olması bekleniyor.


Bir diğer alışkanlığı ise ekran boyutlarının maksimum 4 inç olması. Bu alışkanlık Apple'ı piyasada birçok alanda geride bırakıyordu. Yani asya pazarına girmede zorlanıyordu. Çünkü asya pazarının yerli üreticilerinin (HTC, Samsung) ürettiği telefonlar büyük ekranlı olduğu için kullanıcılar genelde büyük ekranlı telefon almak istiyor ve bu noktada Apple'ı tercih etmiyor. Apple bu sene çıkaracağı iPhone Pro ismini vermesi beklenen modelini piyasaya çıkarcak. Bu modelin ekran boyutu ise 4.9 inç olacak. Diğer modellerden 0.9 inç daha büyük olan model ile Apple artık mega boyutlu telefon üretmeye başlayacak. Şimdi sizleri iPhone Pro modelinin konsept videosu ile baş başa bırakıyoruz;

Hiç yorum yok

Don't Miss
© all rights reserved
made with by Serkan Kaplan