Uygulama Mağazaları Çöplüğe Döndü

Artık neredeyse herkesin ellinde bir akıllı telefon var ve bizler bu telefonları bize yardımcı olsun diye alıyoruz. Bize yardımcı olması gereken uygulamaları ise telefonumuzun uygulama marketinde indiriyoruz. Buraya kadar herşey çok güzel fakat bu uygulama pazarı artık çok büyük bir sektöre dönüştü ve az, çok demeden yazılım bilgisi olan kişilerde buralarda uygulmalarını yayınlayarak gelir elde etmeye başladı. Fakat bir noktadan sonra bu uygulama yapan kişilerin yaş seviyeleri gittikçe düştüğünden yada daha çok uygulama daha çok para mantığıyla hareket eden kişiler sayesinde mağazalarda milyonlarca uygulma oldu. Milyonlarca uygulama olmasına birşey denmiyor ama bu bir milyon uygulmanın neredeyse %20'sini telefonumuza, tabletimize indirip tek kullanımdan sonra siliyoruz. Yani birçok uygulama bizlerin ihtiyacını yerine getirmiyor. Yani bu uygulamalar çöp uygulamalar. 

Uygulamaların bu kadar hızla artmasındaki bir neden ise yatırımcıların bilinçsiz bir şekilde yatırım yapması ve insanların böyle sebeplerden dolayı marketleri uygulamalarla doldurması.

Buna bizlerin yapacağı birşey yok buna Google ve Apple bir çare bulmalı ve marketleri bu çöp uygulamalardan temizlemeliler.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Katarakt Tedavisine Yeni Umut Kök Hücre

iOS 11 Compatibility (Complete List)

iOS 11: Siri speaks more naturally and becomes a translator