Latest

latest

Bahçenin Dostu (CORE Power Lok System)

Ciddi bahçe işleri için bahçe aletleri yeniden tasarlanıyor

1950'lerde den beri tüm elektronik aygıtların beyni bir PCB, yani baskılı devre kartıdır. Bu kart aygıtın bütün (ya da bir kısmı) elektrikli bileşenini, kabloları, anahtarları ve işlemcileri barındırır. Montana kökenli CORE Outdoor Power şirketinin mühendisleri, PCB'leri yalnız kontrol merkezi olarak değil, güç kaynağı olarak da kullanıyor. Bunun için, benzinli motor kadar güçlü, ancak hiçbir gaz emisyonu ve gürültüsü bulunmayan PCB esaslı bir döner motor geliştirmişler.

CORE motoru, iki adet halka biçimli mıknatıs arasında sıkıştırılmış çok katmanlı bir PCM'den oluşuyor. Bir lityum polimer pilden gelen elektrik, PCB'deki 10 ayrı bakır iletken katmanından geçiyor. Bu akım mıknatısları, mıknatıslar da motoru döndürüyor. 

CORE motoru, Power Lok bahçe araçları sisteminde kullanılıyor. Batarya içerin bir baz ünite, her biri 0,5 ila 1,5 beygirlik motoruna sahip değiştirilebilir telli biçme makinesi, yaprak üfleyici ve çim düzeltici başlıklara güç sağlıyor. Şirket, bu teknolojinin ölçeklendirilebilir olduğunu ve daha şimdiden 4.000 beygir üretebilen motorlar yaptığını söylüyor. Bu güç, rüzgar türbinlerini, havalandırma sistemlerini, hatta petrol pompalarını çalıştırmaya yeterli.

Hiç yorum yok

Don't Miss
© all rights reserved
made with by Serkan Kaplan