Half-Life Şampiyonu ile Bölüm 2

Geçen hafta Türkiye'nin yetiştirdiği en iyi Half-Life oyuncusu olan "Mach TD" ile bir araya gelmiştik ve bize Türkiye'deki oyun sektörü hakkında çarpıcı açıklamalar yapıp uzaklaşmıştı. Ekibimiz azmetti ve Mach TD'yi gizli sığınağında Half-Life oynarken yakaladı. İlk başta şaşıran Mach TD karşı taraf (bizim ekip) kalabalık olduğu için sessizce koltuğuna oturdu. 

Gizli sığınak dedik hemen aklınıza karanlık bir yer ve sadece bilgisayarın monitör ışığıyla aydınlanan bir oda gelmeli çünkü Gamer'lık bunu gerektirir. Mach TD'de gamerlığın ilk şartını yerine getirmiş ve işi artık zevke döküp odaya iki adet disko topu almış. Tamam adamın fantazilerinden daha fazla bahsetmeyeceğim.

Mach TD' genç ve eli yüzü düzgün bir insan. Geçen bölümde bu tür oyunlara nasıl başladığını ve nerelere gelmek isteğini zaten sormuştuk, bu bölümde ise daha derinlere ineceğiz. 

İlk olarak facebook ve youtube'de half-life şampiyonu olarak dolaşan Cantuğ adındaki kişiyi sorduk.

Mach TD bu soruya gülerek o anca botlarda şampiyon olur. Benim hareketlerimi yapmaya çalışarak (burada Mach TD güldü) insanlara kendini bu oyunun piri olarak göstermeye çalıyor, bu tür yalanlar ve sahtekarlıklar hiç güzel birşey değil alsın o Armorları'da bir yerine S*k*u* dedi.

Hazır Armor demişken sencede armorlar bu kadar önemli mi?

Armorlar ölümden korkanın yardımcısıdır. Biz TD server'ı olarak sadece Allah'tan korkarız, eğer kaderimizde varsa ölmek onuda kendi bazukamızla yaparız.

Bazuka silahını çok iyi kullanıyorsunuz. Bunu neye borçlusunuz?

Bazuka silahı bana beni yansıtıyor(Mach TD'de ne dediğini anlamadı. Heralde bazukaya aşık) O bazuka mermisinin o havada gidişi ve arkasında bıraktığı o beyaz dumanı bir ben bilirim bir ben dedi.

Oyunda Rusları Nasıl Yendiğinizden Bahsedermisiniz?

Tabikide bu gururu herkes yaşamalı. İlk önce Half-Life artık o eski Half-Life değil. Server'ların %95'i rusların elinde ve artık MAP'leri p*ç etmişler.Çocuksu eklemeler falan yapmışlar. Bizde TD server ekibi olarak o rus çocuklarına oyunun nasıl oynanıcağını göstermek amaçlı server'larına girdik ve alnımızın akıyla Türk Milletinin kanını yerde bırakmadık ve o server'ı terk ettik.

Eğitim Hayatınızın Oyunlarınıza Etkisi Oldu mu?

Elbette oldu hele ki bu sene okulumda matematik derslerimize giren Sayın ESRA ÖDEL hocamızın bana katkısı çok oldu. Bazukayı kullanırken ki matematiksel hesaplamalar vb. tarzda sorunları artık takılmadan yapıyorum. (ESRA ÖDEL Hoca'dan özel matematik dersi isteyenler bize sitenin iletişim kısmından ulaşabilir.) dedi.

3. Bölümde daha daha derin konularda görüşmek üzere.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Katarakt Tedavisine Yeni Umut Kök Hücre

iOS 11 Compatibility (Complete List)

iOS 11: Siri speaks more naturally and becomes a translator