Orielin Zararları ve Kullanım Şekli

Saçlarınıza Yapabileceğiniz En Büyük Kötülük: Oriel

Kaliteli ve güvenilir markalara ait ürünler kullanılsa dahi, yapısı gereği oriel işlemi bilinçli yapılmadığı takdirde saçlarınıza yapabileceğiniz en büyük kötülük olacaktır. Oriel ile saç açtırma, senede ancak bir defa uygun olabilir. Bu uygulamayı daha sık yapmak ya da yaptırmak saçları tam anlamıyla öldürür.

Saçları öldürmek size mecazi bir tabir gibi gelebilir. Ancak saçlarımızın biyolojik yapımızın bir parçası olduğunu düşünürsek, derine işleyerek pigmentlerini zayıflatan ve onların yapısını bozan kimyasal bir uygulama için sonuç elbetteki canlı saç hücrelerinin ölümü olacaktır.

Oriel Nasıl Uygulanmalı? Nelere Dikkat Edilmeli?

Saça Oriel uyguladıktan sonra belirli bir bekleme süresi gerekmektedir ve bu süre 35 dakikadan fazla olmamalıdır. Orielle saç açma işleminin gerçekleşebilmesi için kullanılan madde ilk 35 dakika içerisinde saçın açılmasını sağlar. Bu süre sonunda saça istenilen renk uygulanmalıdır. Bu sürenin geçildiği ve saça işlem uygulanmadığı taktirde Oriel içeriğinde bulunan aktif kimyasal maddeler saça zarar verecektir. İlk 35 dakikada saçı açma işlevi gören Oriel, 35 dakikadan sonra saça işlemeye ve yapısını bozmaya başlayacağından, süre oldukça önemlidir ve bu sürenin aşılmaması gerekmektedir.

Saç renginin açılması işleminde ilk olarak saçın analizi yapılmalıdır. Çünkü bazen bayanlar saç rengini olması gerekenden çok daha fazla açmak isteyebiliyor. Bu durum koyu saçlarda imkansız olduğundan bu türden bir uygulamada diretilmesi saçı yüksek derecede yıpratacaktır. Örnek vermek gerekirse; kişinin orijinal saç rengi oldukça koyu bir siyah görünümde, üstelik daha önceden defalarca işlem görmüş ve bu nedenle zaten yıpranmış. Bu durumda kişinin açık sarı bir saç tonuna ulaşması neredeyse imkansız. Bu koyulukta ki bir saçın açık sarı olmasını istemek hem mümkün olmayacak hem de denenmesi dahilinde saç sağlığı zarar görecektir. Bu nedenle ticari kaygılarla bu uygulamayı gerçekleştirebileceğini vaadeden kuaförlere riayet etmemeli, saç renginizin ne derece açılabileceğini anlatan, işinin ehli bir kuaföre başvurarak, ilk önce saçlarınızın bir bölümünde test etmeli daha sonra beğenecek olursanız işleme devam etmelisiniz. Şayet kuaförünüz, belirttiğiniz saç tonunun yakalanılmasının saçlarınıza zarar vereceğini söylüyor ise, uygulamaktan vazgeçmelisiniz.

Unutmayın ki saçlarınız size ait ve sağlığını düşünmesi gereken ilk kişi sizsiniz. Bu nedenle saç renginizle çok sık değişikliğe gitmemeli, kimyasal işlemlerden kaçınmalı ve güvendiğiniz kuaförün önerilerine uymalısınız. Saç renginizi açmak isterken, saçlarınızın dökülmesine sebep olabilir ve gerek saç görselliği, gerekse saç sağlığı açısından onarılması çok güç durumlarla karşılaşabilirsiniz.

(Önersinden dolayı İrem Rozerin Özkan'a Teşekkürler)

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Katarakt Tedavisine Yeni Umut Kök Hücre

iOS 11 Compatibility (Complete List)

iOS 11: Siri speaks more naturally and becomes a translator