Latest

latest

Twitter'da Tıklayınca Renk Değiştiren Fotoğrafların Sırrı

Twitter'da bazı fotoğraflar var ve bu fotoğraflara tıklayınca farklı bir resim ortaya çıkıyor ve insanlar çok şaşırıyor. Orta da şaşıracak birşey yok, çok basit bir mantığı var. İlk önce birkaç fotoğraf bilgisi lazım. 

-Bilgisayardaki fotoğraflar .jpg/.png gibi uzantılara sahiptir. JPG uzantılı olan fotoğrafların arka planı bellidir ve nereye koyarsanız koyun arka planı sabittir. PNG uzantılı fotoğraflar ise şeffaf fotoğraflardır. Bu fotoğrafların arka planı belli değildir ve bulunduğu arka plana uyum sağlar.

Bunlardan sonra şunu bilmek lazım, twitter'da bir fotoğrafa tıkladığınız zaman arka plan siyah oluyor. Ve fotoğraf png ise arka planı siyah olan bir fotoğraf oluyor, jpg ise fotoğrafta hiçbir değişiklik olmuyor. 

Şimdi örnek üzerinden anlatacak olursak alttaki fotoğrafta dudak ve tırnakların şeffaf yani png formatlı olduğu açık bir şekilde görünüyor. Siz bunu twitter'da bu şekilde görmüyorsunuz çünkü fotoğrafa tıklamadan önce fotoğrafın arka planı beyaz olduğundan dudak ve tırnaklar pembemtrak görünüyor.

Resme tıkladıktan sonra ise altta göründüğü gibi oluyor. Bunun sebebi ise az önce dediğimiz twitter da fotoğraflara tıklanınca arka planın siyah olmasından kaynaklanıyor. Dudak ve tırnaklardaki o pembemtrak renk + siyah arka plan = bordo dudak ve bordo tırnaklar olarak görünüyor.

(Önerisinden Dolayı İrem Rozerin Özkan'a Teşekkürler)

Hiç yorum yok

Don't Miss
© all rights reserved
made with by Serkan Kaplan