Latest

latest

iPhone SE Teknik Özellikleri ve Fiyatı

Apple'ın uzun zamandır konuşulan 4-inç ekran boyutuna sahip yeni telefonunun adı kesinleşti. Yeni telefonun adı "iPhone SE" olacak. Geçen zaman içinde iPhone 5SE olacağı iddaa edilen telefonun Apple "5" sayısının kullanıcılar eski modelleri çağrıştırdığı için sadece "SE" harflerini kullanacağı söyleniyor.

iPhone SE'nin teknik özellikleri ise hiç fena değil. 12 megapiksel kamera, 1 GB ram ve amoled ekran ile gelecek. Bu özelliklerin yanında cihazın en büyük reklamını ise boyutu yapacağa benziyor. Günümüz de elimizde zor tutar hale geldiğimiz akıllı telefonlar artık can sıkmaya başladı bazı akıllı telefon kullanıcıları için Apple'da kendi ana modelleri olan iPhone 6 ve üstü telefon modellerinde de ekran boyutunu büyütünce küçük ekranlı telefon kullanmak isteyenler başka markalara yöneldi. Apple bunun önüne geçmek ve küçük ekran boyutunu seven kullanıcıları kazanmak için böyle bir model çıkarıyor.

iPhone SE fiyatı Türkiye'de net olarak belli değil ama yurt dışı fiyatı 400-500 dolar aralığında olacak. Yurt dışında 549 dolara satılan iPhone 6S'in ülkemiz de 3,049 TL'ye satıldığı düşünülünce iPhone SE'nin de 2.500 TL üstü bir fiyatı satışa çıkması şaşırtıcı olmaz.
Don't Miss
© all rights reserved
made with by Serkan Kaplan